Ogłoszenie

www.spaceinvasion.info


  • Index
  •  » FAQ
  •  » Najczęściej zadawane pytania. Warto zajrzeć.

#1 01-08-2011 14:47:40

 Pestka00

Moderator

Skąd: ABSW
Zarejestrowany: 01-08-2011
Posty: 144
Punktów :   

Najczęściej zadawane pytania. Warto zajrzeć.

Jeśli zaczynamy grę SI z jednego komputera i grają co najmniej  dwie  osoby, należy to niezwłocznie  zgłosić do  GO poprzez opcje na twoim koncie [Operator Gry]

Na każde uniwersum przydzieleni są operatorzy gry, pilnują porządku na danym uniwersum. Przez nich rozpatrywane są sprawy typu: multikonta, bugusing, dzielenie konta itp.

Jeśli zostało zablokowane twoje konto i uważasz że nie słusznie należy napisać odwołanie i czekać na odpowiedź.


Jak
usunąć konto?

Wystarczy nie logować się, a konto zniknie po 33 dniach...

Po jakim czasie nieaktywności gracz i jego planeta staje sie żółta?

Po 7 dniach.


Co oznacza status
Im Urlaubsmodus?[/COLOR]

Jeżeli dostaje się bana/sprawa jest rozpatrzana przez GO, wlasnie ten tryb jest włączany.

Co to jest urlop systemowy?

Jest to urlop  24 godzinny włączany zazwyczaj po pracach konserwacyjnych.


Jestem w 2 strefie ataku, wiem że podział jest +2, -2 a
nie mogę zaatakować gracza z 1 strefy?

Jedynym wyjątkiem jest pierwsza strefa ataku, gracze poniżej 50 pkt mogą atakować graczy z drugiej i trzeciej strefy ale nie mogą być przez nich atakowani. Tzw początkowa strefa ochronna.



Jak zasiedlić nową planetę (kolonie) i ile można mieć planet?

Musisz zbudować Statek kolonizacyjny który jest niezbędny do kolonizowania nowych planet. Maksymalnie można skolonizować 10 planet koloni plus ta która masz (11 planet razem)


Nie wydobywa mi żelaza...

Być może powodem jest zbyt wysoki poziom pieca hutniczego, można to zmienić w zakładce gospodarka widniejącym na panelu w grze.
Jeśli żelazo jest w kolorze czerwonym i spada masz za mała pojemność magazynów.

Gdzie mogę znaleźć kalkulator do symulacji bitwy?

Jest w języku polskim więc nie powinno być problemów o to link: http://www.si-master.com/pl/sim

Jak zniszczyć astreoidę?

Obecnie nie ma opcji niszczenia astreoid.

Co mam zrobić z graczem który ma o wiele mniejsza ilość punktów i wysyła mi niepotrzebnie surowce?

Jest to tzw. push. Należy zgłosić to do GO po czym odesłać surowce na planetę którą wskaże.


Jakie są korzyści wstąpienia do sojuszu?

Każdy sojusz ma swoje hierarchie.
Na pewno w każdym jest lider najczęściej jest to założyciel sojuszu chyba ze takowy odszedł lub jest to szkółka, o innych stopniach nic nie mogę powiedzieć gdyż to ustala sojusz
Zalety :
-wspólne ataki (ACS)
-pomoc w razie ataków innych graczy
-pomoc doświadczeniem
-jeśli ktoś ma asteroidę może udzielić ci cennych informacji
-pomoc surka dla słabszych graczy
Wady:
-mniejsza ilość osób do farmienia
-nasilenie ataków jeśli wywołane są jakieś wojny

Czy jeśli pójdę na urlop kopalnię będą mi wydobywać surowce?

Nie, od maja 2009 już nie.

Co trzeba mieć wybudowane żeby uchronić się przed szpiegowaniem, lub zestrzelić sondę?

Najlepiej żeby flota stała na planecie to zwiększa wykrycie szpiegowania, zaś najlepszą metodą aby wrogi gracz nie widział co masz na planecie jest rozwijanie technologii szpiegowskiej. Im większy poziom technologii szpiegowskiej tym więcej % szans na zestrzelenie sondy.

Czy próbę astreidową wystarczy zgłosić do GO, czy muszę czekać na akceptacje i zgodę GO?

Należy zgłosić wg schematu i czekać na odpowiedź. Szczegóły TU pkt4.

Jak zwiększyc zasób cząsteczek do 100%?

Musisz mieć nadwyżkę energii i w gospodarce w linijce Produkcja na godzinę: ustawiony wybór teleporter, działo cząsteczkowe lub osłonę cząsteczkową.

Czyli jeżeli mamy energie na plusie 1000 to w ciągu godziny przybywa 1000 cząsteczek.

Dlaczego znika opcja "Atak" - mam z tym ciągłe problemy?
[/b]

Opcji jest kilka:
1) Próbujesz zaatakować gracza poza swoją strefą ataku lub na urlopie (opis "w ochronie początkującego" lub "silny" inaczej - niebieskiego lub purpurowego)
2) Próbujesz to zrobić jednostką do tego nie przeznaczoną (np. sondą)
3) Bywało, że czasami "wiesza się" ta opcja - wystarczy przeładować stronę
4) Najbardziej prawdopodobne - wykonałeś już dozwolone regulaminem 3 ataki na planetę.

Mam kolonię i chciałbym przetransportowac część jej zasobów na moją planętę.Jak to się wykonuje?

1. musisz posiadać jakieś transportowce : małe,duże lub transmitery
2. na planecie z której chcesz wysłać musisz mieć przynajmniej 1 poziom bazy floty
3. wchodzisz w zakładkę rozkazy, wybierasz flotę, misję transportuj i planetę na którą chcesz transportować i wciskasz dalej
3.b wybierasz surowce które chcesz przetransportować i wciskasz start;
4. czekasz aż flota doleci

Co to znaczy , jeśli zamiast planety jest pole ze szczątkami i co można z nim robić zwłaszcza ze jest koloru żółtego jako gracz nieaktywny.
Czy chodzi o to ze planeta została zaatakowana/zniszczona ?
Czy mozna ją grabić?

Pola same  nie występują - są na orbicie planet w związku ze starciem flot. (powojenne zgliszcza). Na pole ze szczątkami wysyłamy recyklera. Często niewielkie  ilości surowców można spotkać na planetach po graczach których już nie ma ponieważ, odpuścili grę. Możesz zabierać szczątki z każdej planety żółtej,czerwonej  i niezamieszkałej. Nikt nie wie kto gdzie komu zabiera szczątki -  taka  bezkarna działalność (w przyszłości służy do przechwytywania flot skaner galaktyczny)

Wpisałem budowę 200 statków wojennych. W trakcie budowy zbudowałem przyspieszacz mikro systemowy na 1 poziom. Mimo tego że na fabryce pisze czas budowy statku 17 minut, nadal budują się w tempie 1 na 33 minuty.

Po ukończeniu tych 200 statków musisz dopiero wpisać kolejną liczbę do budowy, wtedy będą budować sie2 razy szybciej.



Gra 2 lub więcej osób z jednego ip?


Lewa strona ekranu -> ''ustawienia'' -> na samym dole po prawej ''nowy wpis'' -> wpisujesz ID uzytkownika, albo wybierasz nazwe uzytkownika -> wpisujesz ID/nazwe drugiego gracza -> klikasz ''suchen'' -> wpisujesz powod (brat, jeden komputer itp.) -> klikasz ''Speichen''. Gotowe. .

Opcja 2: Prawy dolny rog ekranu, ''Operator Gry'', kliknij i napisz wiadomosc, ze grasz z tym i z tym z jednego IP, a nie umiesz uzupelnic wpisu. Tez wystarczy.

autorstwa: A_M_E_N


http://img90.imageshack.us/img90/9286/pestu.jpg

Offline

 
  • Index
  •  » FAQ
  •  » Najczęściej zadawane pytania. Warto zajrzeć.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://www.informacjakrakow.pl/ https://klinikaczeska.pl/